Przejdź do treści

Laminacja brwi – czym ją wykonać i jak długo się utrzymuje

Laminacja brwi
Laminacja brwi - czym ją wykonać i jak długo się utrzymuje Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Laminacja brwi jest jednym z najpopularniejszych zabiegów ich stylizacji. Pozwala na zmianę ułożenia włosków w brwiach. Jest polecana wszystkim kobietom, które mają niesforne lub nieregularnie rosnące włoski. Laminację brwi możesz wykonać w domu lub w salonie kosmetycznym.

Laminacja brwi w domu

Wykonanie laminacji w domu na pewno będzie dla ciebie mniej kosztowne, jednak będzie też o wiele bardziej czasochłonne. Do tego celu możesz wykorzystać żelatynę lub olej rycynowy. Dobrym sposobem jest też kupienie gotowego zestawu do laminacji brwi w sklepie.

Laminowanie włosów żelatyną

Laminowanie brwi żelatyną to zabieg kosmetyczny, którego zadaniem jest zregenerowanie zniszczonych włosków, wzmocnienie cebulek i sprawienie, że brwi będą bardziej widoczne. Możesz go wykonać w domu. Jest to zabieg bezpieczny i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Laminowanie włosów żelatyną polecamy ci, jeżeli brwi są sztywne i nie chcą się dopasować do kształtu łuku brwiowego.

zapuszczanie brwi

Olej rycynowy na brwi – jak działa?

Stosowanie oleju rycynowego na brwi pozwala je zagęścić i odżywić. W tym olejku znajdują się kwasy tłuszczowe, które stymulują wzrost włosków. Jednak trzeba z nim uważać. Badania naukowe mówią o tym, że jego stosowanie może nieść ze sobą negatywne skutki uboczne. Nie można go połykać ani przyjmować w formie wziewnej! Już jeden miligram rycyny jest śmiertelny. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto, jest stosować do laminacji brwi inne substancje i preparaty.

Zestaw do laminacji brwi

W sklepach internetowych i stacjonarnych możesz znaleźć zestawy do laminacji brwi. Pozwalają one na ułożenie i zmianę kierunku nieprawidłowo rosnących włosków. Zestawy do laminacji zawierają w sobie preparaty o silnym działaniu regenerującym i odżywczym. Dzięki temu brwi stają się miękkie i sprężyste.

Laminacja brwi – ile się utrzymuje?

Efekty tego zabiegu kosmetycznego są widoczne przez miesiąc-półtora. Później musisz go powtórzyć.

Jaka jest cena laminacji brwi? Średni koszt to od 140 do 200 zł. Zależy od on gabinetu i od miejscowości – w dużych miastach za zabieg zapłacisz więcej.

 

 

Bibliografia:

  1. Final report on the safety assessment of Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Int J Toxicol, 2007. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18080873/

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: