Przejdź do treści

Kształt brwi – jak prawidłowo go wyznaczyć? Metody regulacji

Kształt brwi – jak prawidłowo go wyznaczyć? Metody regulacji Gabriel Silverio/Unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Brwi, choć często pomijane i zaniedbywane w codziennej pielęgnacji oraz makijażu, są bardzo ważnym elementem twarzy. Odpowiednio dobrany kształt brwi i ich kolor stanowi naturalną oprawę oczu i podkreśla spojrzenie. Właściwie zarysowany kontur brwi potrafi odmłodzić twoją twarz, jeśli jednak nie dopasujesz go do budowy oka i twarzy możesz osiągnąć odwrotny efekt. Jak wyregulować brwi odpowiednio do kształtu twarzy? Czym je depilować? Jak podkreślić ich kolor?

Kształt brwi – czy naprawdę ma aż takie znaczenie?

Kształt i kolor brwi ma ogromny wpływ na wygląd twojej twarzy. Zbyt jasne – mocno cię postarzą, zbyt ciemne zaś nadadzą groźnego wyglądu. Jeśli twoje brwi będą opadały na zewnątrz, zyskasz smutny wyraz twarzy, jeśli jednak będą wyraźnie wzniesione – stanie się ona bardziej radosna i odmłodzona. Dlatego ważne jest, aby decydując się na regulację dopasować prawidłowy kształt brwi do swojej twarzy i budowy oka.

Regulacja brwi to jeden z najpopularniejszych zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Decydując się na usługi profesjonalistki możesz spodziewać się efektu idealnych brwi dopasowanych do kształtu twarzy i oka. Pamiętaj jednak, aby wybierać sprawdzone miejsca. Jeśli nie jesteś przekonana o doświadczeniu kosmetyczki, samodzielna regulacja brwi w domu nie przysporzy ci wielu trudności.

dziewczyna z kręconymi włosami

Jak samemu wyregulować brwi?

Oto praktyczny poradnik krok po kroku.

Krok 1

Brwi, podobnie jak twarz i oczy, mają swoje proporcje. Jeśli nie wiesz jak wyznaczyć kształt brwi – zaznacz na nich trzy punkty odniesienia. Są to:

  • początek nasady brwi,
  • najwyższy punkt łuku brwiowego,
  • koniec brwi.

Jak narysować brwi określając proporcje pionowe? Stań przed lustrem, weź kredkę do powiek i poprowadź linię od boków nosa przez kącik wewnętrzny oka, wyznaczy ci ona początek nasady brwi. Następnie połącz bok nosa pionową linią ze środkiem źrenicy – to najwyższy punkt łuku brwiowego. Koniec brwi określisz zaś łącząc bok nosa z kącikiem zewnętrznym oka. Co ważne, punkty odniesienia długości brwi wyznaczaj od boków nosa, a nie od jego skrzydełek, które często nie są symetryczne. Pamiętaj też, że brwi powinny zachować proporcje poziome – ich początek i koniec musi znajdować się na tej samej linii.

zapuszczanie brwi

Krok 2

Modelując kształt brwi dopasuj je także do wielkości oczu. Jeśli twoje oczy są stosunkowo małe, brwi powinny być raczej cieńsze – zbyt grube i mocno zaznaczone kontury mogą bowiem dodatkowo je pomniejszać. Duże oczy najlepiej prezentują się z gęstymi i grubymi brwiami. Pamiętaj też, że ładny kształt brwi to taki, w którym nasada jest najgrubsza, a dalej następuje delikatne zwężenie.

Krok 3

Zastanawiając się jak wyregulować idealne brwi nie zapominaj o ich dopasowaniu do kształtu twarzy. Oto podstawowe zasady:

  • twarz owalna najlepiej wygląda z łagodnie zarysowanym łukiem brwi,
  • brwi w kształcie trójkąta optycznie wydłużą okrągłą twarz,
  • szerokie brwi o łagodnym łuku to najlepszy kształt dla kwadratowej twarzy,
  • szerokie u nasady i wyraźnie opadające końce – to kształt brwi optymalny dla twarzy trójkątnej.

Jeśli mimo wskazówek, nadal masz wątpliwości jak odpowiednio nadać kształt brwiom możesz skorzystać z dostępnych na rynku szablonów. Szablony do brwi pomogą ci w regulowaniu, a także modelowaniu brwi.

Jak dobrze wyregulować brwi – metody depilacji

Skoro wiesz już jak nadać kształt brwiom, musisz jeszcze zdecydować jak chcesz je regulować. Najbardziej powszechnym i jak twierdzą niektórzy – najbardziej precyzyjnym sposobem jest regulacja pęsetą. Wybierz ostro i cienko zakończone narzędzie. Jak wyrywać brwi? Chwyć włoski jak najbliżej skóry i zdecydowanym ruchem wyrwij je razem z cebulkami.

Trymer do brwi to niewielkie urządzenie, które pozwoli ci bezboleśnie i szybko nadać brwiom idealny kształt. Przyłóż go do skóry i przeciągnij, a trymer automatycznie zetnie włoski.

Popularne staje się także nitkowanie brwi. Polega ono na usuwaniu włosków przy pomocy skręconej bawełnianej nici. Jest to bardzo precyzyjna metoda regulacji brwi i co ważne – pozwala pozbyć się zbędnych włosków na długi czas. Usuwane są one bowiem z cebulkami.

Możliwa jest także depilacja brwi woskiem lub laserem. Depilacja laserowa jest zabiegiem trwałym, polecanym szczególnie w przypadku dość kłopotliwego zrastania się brwi i wykonywanym wyłącznie przez profesjonalistę w specjalistycznym gabinecie. A jak wydepilować brwi woskiem? Możesz skorzystać z dostępnych w drogeriach plastrów lub zdecydować się na depilację ciepłym woskiem w gabinecie kosmetycznym.

 

Źródła:

  1. J. Marwicka, K. Niemyska, M. Maj, Sztuka makijażu jako sposób na podkreślenie naturalnego piękna twarzy, Kosmetologia Estetyczna, 2018/2.
  2. I. Suligowska, Wykonywanie makijażu, Radom, 2006.

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: