Przejdź do treści

Laminowanie rzęs – co to jest, cena i efekty laminacji rzęs

Laminowane rzęsy
Laminowanie rzęs - co to jest, cena i efekty laminacji rzęs Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Laminacja rzęs to zabieg kosmetyczny, który pozwala na osiągnięcie naturalnego, ale widocznego efektu upiększającego. Nie tylko poprawia kondycję rzęs, ale także wyraźnie je pogrubia, podkręca i  przyciemnia. Jak wygląda zabieg laminowania rzęs, ile trwa i jaka jest jego cena? Czym różni się laminacja od liftingu rzęs? Wyjaśniamy! 

Laminacja rzęs – co to jest? 

Laminacja rzęs jest ciekawą alternatywą dla osób, które obawiają się przedłużania rzęs, ale zależy im na wyrazistym spojrzeniu. Często laminacja mylona jest z liftingiem rzęs, choć są to inne zabiegi. Lifting rzęs polega na podniesieniu i podkręceniu rzęs. Jest to nieskomplikowany zabieg, w trakcie którego na rzęsy nanosi się specjalny preparat, dzięki któremu będzie można nadać im kształt, a następnie nakręca się rzęsy na silikonowy wałeczek. Drugim krokiem jest aplikacja preparatu do utrwalania kształtu rzęs. Na koniec rzęsy dodatkowo się nawilża. 

Celem laminacji rzęs, w przeciwieństwie do liftingu rzęs, nie jest jedynie uniesienie włosków i osiągnięcie efektu wizualnego, ale też ich odżywienie i wzmocnienie. Laminację wykonuje się jako drugi etap, tuż po liftingu rzęs. Jej przebieg jest następujący: 

  1. Przygotowanie rzęs: oczyszczenie i odtłuszczenie rzęs i okolic oczu za pomocą preparatu do demakijażu. 
  2. Zabezpieczenie dolnych rzęs płatkiem, aby nie doszło do ich sklejenia z górnymi rzęsami. 
  3. Nałożenie na górną powiekę silikonowego wałeczka i nawinięcie na niego rzęs. 
  4. Naniesienie na rzęsy preparatu odżywczego, którego zadaniem jest wzmocnienie rzęs i przygotowanie ich do dalszych czynności. 
  5. Po wyschnięciu preparatu następuje farbowanie rzęs barwnikiem brązowym lub czarnym. 
  6. Nałożenie keratyny, która utrwala efekt przyciemnienia i pogrubienia rzęs oraz działa odżywczo. 
Lifting rzęs. Na czym polega popularny zabieg i jakie ma zalety?/Pexels

Laminowane rzęsy – efekty 

Jak już wspomniano, laminacja rzęs daje rezultaty w postaci optycznego wydłużenia i pogrubienia rzęs. Nie oznacza to jednak, że po zabiegu włoski stają się dłuższe i gęstsze, gdyż uzyskany rezultat jest jedynie efektem wizualnym. Korzyści z laminowania rzęs jest jednak wiele. Włoski po laminacji są bardziej widoczne, można więc zrezygnować z używania maskary. Zabieg poleca się osobom z opadającą powieką, gdyż uniesione rzęsy sprawiają, że oko lepiej się prezentuje. Ponadto laminowanie rzęs odżywia włoski i regeneruje je, ma więc znaczenie pielęgnacyjne. 

Jak długo utrzymuje się laminacja? W zależności od indywidualnych predyspozycji, w tym częstości wypadania włosków oraz prowadzonego trybu życia, laminacja wystarcza na 4-8 tygodni. Przez kilka dni po zabiegu należy unikać pocierania oczu i moczenia ich, a więc dobrze jest zrezygnować np. z basenu. Po laminacji można wykonywać makijaż i demakijaż za pomocą dotychczas używanych kosmetyków. Po upływie 1-2 miesięcy można poddać się kolejnej laminacji rzęs, aby ponownie nadać włoskom blasku.

Laminacja rzęs – cena 

Laminowanie rzęs to popularny zabieg wykonywany w większości gabinetów kosmetycznych. Cena laminowania rzęs wynosi około 100-200 zł. Ile trwa laminacja rzęs? Procedura trwa średnio 60-90 minut, a sam zabieg jest bezbolesny. Należy pamiętać o tym, aby w dniu zabiegu przyjść bez makijażu oczu, gdyż mogłoby to wydłużyć czas trwania laminowania. Czasem klientki decydują się na połączony zabieg laminacji brwi i rzęs albo laminowanie rzęs z botoksem. 

Laminacja brwi

Laminowanie rzęs w domu 

Niektóre panie decydują się na samodzielne laminowanie rzęs w domu. Wymaga to jednak wprawy, a sam proces jest dość czasochłonny. Efekty mogą być porównywalne do tych osiągniętych w gabinecie, jednak najlepiej o wykonanie zabiegu poprosić drugą osobę. W innym przypadku można narazić się na podrażnienia i pieczenie oczu. Zestawy do laminacji rzęs można kupić w wielu drogeriach i sklepach internetowych. Koniecznie wybierz taki zestaw, który zawiera wszystkie niezbędne preparaty i akcesoria do wykonania laminacji, w tym środek do podkręcania rzęs, keratynę, farbkę, wałki oraz waciki. Prawidłowo wykonany zabieg laminowania rzęs jest bezpieczny dla oczu, jeśli jednak nie masz umiejętności do jego przeprowadzenia, zdaj się na profesjonalistów. Pamiętaj też o przeciwwskazaniach – laminowania rzęs nie powinno przeprowadzać się u osób z zapaleniem spojówek i innymi chorobami oczu oraz łysieniem rzęs.

 

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: