Masażer 3D – jak używać, efekty, przeciwwskazania
Masażer 3D może być wykorzystywany do codziennej pielęgnacji skóry twarzy, szyi i dekoltu (a także innych partii ciała). Działa liftingująco i pobudza metabolizm w tkankach podskórnych. Mimo rosnącej popularności tego przyrządu, a także korzyści, jakie daje regularne jego wykorzystywanie – masażer 3D nie sprawdzi się u każdego. Sprawdź, czy masażer 3D będzie odpowiedni dla ciebie.
Masaż twarzy i dekoltu – właściwości
Wykonywanie masażu twarzy i dekoltu wpływa pozytywnie na skórę, tkankę mięśniową oraz tkankę łączną. W jaki sposób? Odżywiona skóra zyskuje zdolność do szybszej odbudowy uszkodzonych komórek oraz udrażniania kanałów łojowych i potowych.
Z mięśni natomiast sprawniej usuwane są kwaśne metabolity i dostarczane substancje odżywcze. Ponadto, zwiększony przepływ krwi sprawia, że tkanka jest lepiej natleniona, jędrna i elastyczna.
W przypadku tkanki łącznej masaż uelastycznia ją, poprawia ukrwienie i dostarcza substancji odżywczych. Rozdrabnia również i usuwa tłuszcz z komórek tłuszczowych, a także spala go, za sprawą przyspieszonego metabolizmu.
Masażer do twarzy 3D – czym jest i jak działa?
Masażer do twarzy 3D jest urządzeniem w kształcie litery „Y” najczęściej z delikatnie wygiętymi końcówkami, które zwieńczają dwie niewielkich rozmiarów kule. Mają one nieregularną powierzchnię, dzięki czemu podczas wykonywania masażu uciskają skórę, tkankę mięśniową i tkankę łączną, pobudzając w nich krążenie krwi i limfy.
Urządzenie ma niewielkie rozmiary. Całkowita długość nie przekracza 16 cm. Ponadto, waży zwykle nie więcej niż 170 g, co sprawia, że jego stosowanie jest wygodne.
Masażer do twarzy 3D jest akcesorium manualnym. Do jego zasilenia nie potrzebujesz ładowarki ani baterii.
Jeśli masaż wykonywany jest sprawnie, kulki obracają się z prędkością nawet 600 obrotów na minutę, wykonując przy tym ruchy wibracyjne. To właśnie dzięki temu skóra zostaje uelastyczniona, opuchlizna zredukowana, a zmarszczki wygładzone.
Masażer uciskowy 3D – jak używać?
Masaż twarzy, szyi i dekoltu najlepiej wykonuj po codziennej wieczornej kąpieli, gdy skóra jest dokładnie oczyszczona. Nałóż na nią grubą warstwę ulubionego kosmetyku o oleistej konsystencji. Może być to oliwka pielęgnacyjna, ale i krem odżywiający.
Takie przygotowanie jest istotne dla twojego komfortu podczas stosowania masażera 3D. Jeśli kulki tego akcesorium będą uciskały skórę, możesz odczuwać nieprzyjemne, a nawet bolesne tarcie. Tworząc na twarzy, szyi czy dekolcie śliską powłokę masaż będzie przyjemny i relaksujący.
Poza właściwym przygotowaniem skóry, ważny jest również prawidłowy kierunek masażu i ucisku tkanek:
- ruch pionowy od dołu ku górze stosuj tuż obok kącików ust oraz na nosie i czole,
- ruch skośny w kierunku od dołu na zewnątrz stosuje na bokach czoła i brodzie,
- ruch poziomy od środka na zewnątrz stosuj na policzkach.
Pamiętaj przy tym, aby podczas masażu uciskać skórę, a nie ją naciągać. W przeciwnym razie możesz doprowadzić do powstania niewielkich uszkodzeń, a nawet pogłębienia zmarszczek.
Masażer do twarzy 3D – efekty stosowania
Stosowanie masażera 3D przynosi szereg korzyści skórze, tkance mięśniowej i tkance łącznej:
- uelastycznienie i ujędrnienie skóry,
- poprawa owalu twarzy,
- zmniejszenie tzw. drugiego podbródka,
- peeling skóry,
- przywrócenie skórze zdrowego wyglądu,
- przyspieszenie krążenia w naczyniach krwionośnych i limfatycznych,
- spłycenie zmarszczek,
- redukcja opuchlizny,
- zmniejszenie blizn,
- rozjaśnienie cieni pod oczami,
- redukcja tkanki tłuszczowej.
Sesja masażu trwająca kwadrans wpływa także pozytywnie na redukcję napięcia mięśniowego. Jest to więc łatwy sposób na odprężenie po stresującym dniu.
Kiedy nie należy stosować masażera 3D?
Mimo wielu pozytywnych efektów, jakie przynosi regularne stosowanie masażera 3D, nie jest to urządzenie, które może być wykorzystywane przez każdego. Przeciwwskazaniami do zabiegów są m.in.:
- stany zapalne i alergiczne skóry,
- uszkodzenia powierzchni skóry,
- choroby tarczycy,
- nadciśnienie tętnicze, miażdżyca i choroby serca,
- podwyższona ciepłota ciała, towarzysząca infekcjom wirusowym i bakteryjnym.
Źródła:
- P. Drewniak, Różnorodność i znaczenie masażu w kosmetologii, Think– Studenckie Naukowe Czasopismo Internetowe, 2010, nr 2 (3), s. 25–33.
- A. Zborowski, Masaż klasyczny, Wydawnictwo A-Z, 1998.
Polecamy
Adrianna Śladowska: „Trądzik przestaje dotyczyć tylko osób w wieku dojrzewania, a coraz częściej dotyka dorosłych”
Masaż Miracle Touch – kiedy marzy ci się płaski brzuch bez ćwiczeń
Piotr Gaca o tym, jak został mistrzem kobido. „W piątek złożyłem wypowiedzenie w banku, a w poniedziałek zaczął się nowy rozdział w moim życiu”
Skin flooding – zrób to swojej skórze, a nie pożałujesz. „Po tę metodę może sięgnąć każdy” – przekonuje dermatolożka Ivana Stanković
się ten artykuł?