4 min.
Masaż twarzy. Ćwiczenia na ujędrnienie, odmłodzenie i odprężenie

Masaż twarzy. Ćwiczenia na ujędrnienie, odmłodzenie i odprężenie Istock.com
Najnowsze
14.04.2021
Wyciskanie wągrów – czy można wyciskać i jak to robić?
13.04.2021
Proteza szkieletowa – cena, rodzaje, refundacja NFZ
12.04.2021
Peeling kawowy na twarz, na cellulit. Jak zrobić peeling kawowy?
12.04.2021
Jak pozbyć się wody z organizmu? Sposoby i przyczyny dolegliwości
11.04.2021
Jola Lewicka: dzięki bieliźnie dla relacji czujemy nasze ciało i mamy szansę na piękną relację z ukochanym [WIDEO]
Spis treści
Biegasz, robisz brzuszki i przysiady, by utrzymać swoje ciało w formie. A przecież twarz też potrzebuje gimnastyki. Wykonywany regularnie najprostszy masaż twarzy – naciskanie, muskanie, klepanie – nie tylko wygładza zmarszczki, ale też relaksuje i uspokaja.
Jak dowodzą badania neurologiczne, masaż twarzy pobudza wydzielanie neuroprzekaźników – serotoniny i dopaminy. Są one odpowiedzialne za rześkość umysłu, pamięć, a także stan układu nerwowego i nastrój. Odpowiednio moderowany dotyk w tych okolicach ma działanie antydepresyjne i przeciwbólowe. Specjalny masaż twarzy bywa stosowany także jako element terapii osób z porażeniem mózgowym, ADHD i autyzmem.
Spis treści
Codzienny masaż twarzy nie wymaga specjalistów
Wystarczy delikatne gładzenie i podszczypywanie skóry, by pobudzić krążenie, polepszyć przepływ limfy w komórkach i rozluźnić mięśnie. Tylko kilka chwil dziennie, przy okazji wieczornej lub porannej toalety, daje wymierne korzyści: już po kilku minutach działań mamy ujędrnioną skórę, wygładzone drobne zmarszczki i lepszy koloryt cery. A teraz najlepsze: jeśli powtarzamy zabieg regularnie, np. trzy razy w tygodniu, przez – uwaga! – kilka lat, możemy spowolnić procesy starzenia się skóry i prewencyjnie się odmłodzić! To wszystko prawda: masaż działa jak najlepsza pielęgnacja i może zastąpić zaawansowane zabiegi medycyny estetycznej.
Umiejętnie wykonując masaż twarzy, możemy wyjść z psychicznego dołka, ukoić zszargane nerwy, a dodatkowo niezwykle skutecznie zrelaksować i cofnąć czas o kilka dobrych lat. Wypróbujcie nasze dwie proste instrukcje, a efekty na pewno was zaskoczą.
Wygładzający masaż twarzy
To dobry sposób na ujędrnienie i odmłodzenie wrażliwej skóry powiek i pod oczami. Na początek połóż odrobinę kremu na skórę pod wewnętrznymi kącikami oczu, a potem kolejno:
- Opuszkami środkowych palców bardzo lekko przeciągnij krem na całą partię pod oczami i na razie go nie wklepuj.
- Aby osiągnąć efekt delikatnego liftingu, trzy środkowe palce dłoni połóż na powiekach, tak by opuszki nie dotykały brwi. Lekko przyciśnij je do oczu, po 3 sekundach puść.
- Teraz wklepywanie kremu i zarazem masaż pod oczami: opuszkami palców dłoni „przespaceruj się” po okolicy pod oczami (aż do kości policzkowych), lekko i szybko je uciskając. Krem sam się wchłonie, a ty na spojrzysz na świat świeższymi oczami.
Relaksacyjny masaż twarzy
Wystarczą zaledwie 3 minuty, by dzięki niemu przegonić zmęczenie i stres oraz zrewitalizować skórę.
- Na czoło, nos i brodę nałóż cienką warstwę kremu, olejku różanego lub dowolnego olejku do twarzy (do kremu możesz dodać też kilka kropli olejku eterycznego). Teraz rozmasuj krem lub olejek na czole spiralnymi ruchami od środka czoła w stronę skroni.
- Delikatnie wmasuj krem w skórę nosa, od punktu między brwiami do skrzydełek. Krem na brodzie rozprowadź posuwistymi ruchami od środka brody na zewnątrz, ku żuchwie.
- Pora na policzki: masuj je dynamicznymi, ale delikatnymi, okrężnymi ruchami. Zacznij masować je na wysokości podbródka, wzdłuż brody ku bokom twarzy, potem przenieś się wyżej: masuj w okolicach górnej wargi, w stronę policzków na zewnątrz. Na koniec rozmasuj skórę w okolicach skrzydełek nosa – też okrężnie, w stronę kości policzkowych.
- Nie zapomnij o szyi: gładź ją pełną dłonią od dołu ku górze. Uszy to też ważny etap masażu: znajdują się tu ważne dla całego ciała zakończenia nerwowe. Chwyć małżowinę palcami i rozmasuj, palcem wskazującym robiąc kółka od góry ku dołowi. Będziesz jak nowo narodzona.
Zobacz także

„Pielęgnujemy twarz, kremujemy nogi, szorujemy pięty – a piersi?” – pytają dermatolożki i tłumaczą, jak powinnaś dbać o skórę piersi

„Makijaż zaczyna się od skóry. Najważniejsza jest zdrowa skóra. Lubię jak oddycha, pracuje, żyje, jesteśmy z nią w kontakcie” – mówi Monika Harwas – Drzymulska, charakteryzatorka i makijażystka

„Spanie na plecach jest jak uprawianie jogi”. O tym, jak pozycja snu wpływa na nasze ciało, mówi fizjoterapeuta
Poleć artykuł przyjaciółce
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

07.02.2021
„Nawet bardzo wprawieni w czytaniu składów odbiorcy mogą dać się złapać”. Dziewczyny z Piggypeg o (nie)etycznej reklamie kosmetyków

17.01.2021
Siwa przed trzydziestką. „Nie zamierzam robić z siebie pajaca. Tak bym się czuła, gdybym szła na kompromisy odnośnie tego, co można robić ze swoim ciałem”

19.12.2020
Swędzi cię głowa, masz łupież lub wiecznie tłuste włosy? W HelloNoShame o „wstydliwych” przypadłościach związanych z włosami rozmawiamy z trycholog Magdaleną Kanią

17.11.2020