Przejdź do treści

Nitkowanie brwi – co to jest, jak wygląda zabieg, cena

Nitkowanie brwi
Nitkowanie brwi – co to jest, jak wygląda zabieg, cena Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Nitkowanie brwi to szybki, higieniczny i skuteczny sposób na nadanie łukom brwiowym oczekiwanego kształtu. W kilka minut pozbędziesz się włosów z cebulkami, by twoje oczy zyskały estetyczną oprawę nawet na kilka tygodni. Rozważ nitkowanie brwi, jeśli boisz się bólu, jaki towarzyszy depilacji przy użyciu pęsety lub borykasz się z alergią po zastosowaniu wosku.

Nitkowanie – na czym polega?

Nitkowanie brwi jest zabiegiem wyrywania włosów nitką wykonaną ze stuprocentowej bawełny. Ta metoda depilacji stosowana jest przede wszystkim do nadawania oczekiwanego kształtu łukom brwiowym. Niekiedy bywa również wykorzystywana do usuwania nadmiernego owłosienia na pozostałych partiach twarzy: szyi, policzkach, czy nad ustami.

W przeciwieństwie do zabiegów wykonywanych pęsetą – nitkowanie jest bardzo precyzyjne – umożliwia usunięcie wraz z cebulkami nawet bardzo krótkich i cienkich włosków i to nie pojedynczo, ale po kilka jednocześnie. Nie wywołuje również alergii, co może się zdarzyć podczas depilacji z wykorzystaniem wosku.

Skorzystaj z zabiegu nitkowania brwi, jeśli masz niski próg bólu i każda depilacja wywołuje u ciebie duży dyskomfort. Ponadto, dzięki temu, że włoski wyrywane są razem z cebulkami – częstotliwość zabiegów się zmniejsza. Dla utrzymania trwałego efektu należy go powtarzać zaledwie co kilka tygodni. Z każdym kolejnym nitkowaniem ból będzie mniej odczuwalny, ponieważ włosy i cebulki będą słabsze.

Stosowana do zabiegu bawełniana nitka jest akcesorium jednorazowym. Po każdym użyciu jest wyrzucana, a nie dezynfekowana. Daje to gwarancję wysokiego poziomu higieny tej metody regulacji brwi.

dziewczyna z kręconymi włosami

Jak wyregulować brwi nitką?

Nitkowanie brwi kosmetyczka rozpoczyna od  przygotowania wszystkich niezbędnych do tego akcesoriów. Potrzebne są jej: nitka bawełniana, preparat dezynfekujący, puder i krem łagodzący podrażnienia.

Zanim przejdzie do zabiegu wyrywania brwi nitką – umyje dokładnie twoją twarz. Wykorzystuje do tego celu produkt łagodny (nierzadko hipoalergiczny), ponieważ skóra może zareagować miejscową alergią, a nieprzyjemne doznania z tym związane (ból, pieczenie, opuchlizna, świąd, wysypka) mogą zostać spotęgowane przez podrażnienie po nitkowaniu.

Po oczyszczeniu skóry twarzy kosmetyczka rozczesze twoje brwi przeznaczoną do tego szczoteczką, a następnie zaznaczy kredką oczekiwany kształt łuku brwiowego. Początek i koniec wyznacza, prowadząc linię od płatka nosowego do wewnętrznego kącika oka, a koniec linią od płatka nosowego do kącika zewnętrznego. Istotne jest różne oznaczenie punktu szczytowego, który kosmetyczka dopierze odpowiednio do kształtu twojej twarzy.

Jak wygląda sam zabieg nitkowania brwi? Kosmetyczka związuje końce nitki i zwija tak utworzoną pętlę kilkukrotnie wokół własnej osi. W efekcie tego nitka zyskuje kształt przypominający cyfrę „8” – jej środek wyznacza spirala utworzona podczas skręceń. Im jest ona dłuższa, tym większa jest powierzchnia zabiegowa i więcej włosków można wyrwać jednocześnie. Na obu końcach splotu pozostawione są otwory na palce, umożliwiające operowanie spiralą i tym samym wykonanie depilacji.

zapuszczanie brwi

Aby usunąć włoski – kosmetyczka delikatnie przykłada nitkę do powierzchni brwi. Następnie przesuwa zdecydowanym ruchem spiralę na nitce od zewnętrznego kącika oka ku wewnętrznemu, a więc przeciwnie do kierunku wzrostu włosa. Czynność tę powtarza, aż nada brwiom oczekiwany kształt.

Po wykonaniu zabiegu ważne jest zdezynfekowanie skóry i nałożenie na jej powierzchnie środka łagodzącego, co przyspieszy regenerację i zlikwiduje piekące zaczerwienienia, które mogą się utrzymywać nawet do 60 minut.

Czy nitkowanie brwi jest dla każdego?

Podczas nitkowania brwi nie wykorzystuje się alergizujących preparatów. Poza bawełnianą nitką skóra ma kontakt wyłącznie ze środkiem dezynfekującym, pudrem i kremem łagodzącym. To sprawia, że ta metoda regulacji brwi może być stosowana nawet u alergików.

Nie ma wyraźnych przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu. Wstrzymaj się jednak czasowo od niego, jeśli skóra w okolicach oczu jest podrażniona lub rozwijają na niej stany zapalne. Może to bowiem spotęgować odczuwany podczas zabiegu ból.

Jeśli borykasz się z problemami skórnymi takimi jak łuszczyca – skonsultuj z kosmetyczką czy nitkowanie może być u ciebie wykonane.

Nitkowanie brwi – cena

Cena za nitkowania brwi zwykle wynosi od 30 do 50 zł. Jeśli zdecydujesz się na wykonanie zabieg w okolicy ust – zapłacisz około 30 zł. Depilacja policzków przy pomocy nitki kosztuje natomiast od 40 do 50 zł.


Źródła:

  1. I. Suligowska, Wykonywanie makijażu, Instytut Technologii Eksploatacji – Państwowy Instytut Badawczy, Radom, 2006.
  2. Ćwiczenia z kosmetologii pielęgnacyjnej, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej Samodzielna Pracownia Kosmetologii, Białystok, 2015

 

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: