Przejdź do treści

Pomada do brwi – jak jej używać i jakich błędów nie popełniać?

Pomada do brwi - jak jej używać i jakich błędów nie popełniać? Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Pomada do brwi służy do podkreślenia ich koloru i kształtu. W pomadzie często znajduje się wosk pszczeli, który zapewnia stabilizację połysku, konsystencji i koloru tego kosmetyku. Ma działanie zagęszczające pomadę i wygładzające naskórek. Jak używać pomady do brwi?

 

Jak używać pomady do brwi?

Najpierw dokładnie oczyść brwi tonikiem albo płynem miceralnym. W dalszej kolejności musisz je wyczesać grzebykiem. Niewielką ilość pomady nałóż na pędzelek do brwi. Stylizację zacznij od dolnej części łuku brwiowego, kieruj się od wewnątrz do zewnątrz. Kolejnym etapem jest wystylizowanie końcówek brwi oraz górnej części łuku. Następnie wypełnij pomadą miejsca pomiędzy górną a dolną częścią łuku brwiowego. Ostatni krok to przeczesanie brwi grzebykiem. Zrób to zgodnie z kierunkiem wzrostu włosków.

Pomada do brwi – błędy

Bardzo często popełnianym błędem jest omijanie prześwitów w brwiach. Pomada do brwi jest przeznaczona do tego, aby je skutecznie ukryć. Gdy malujesz brwi, to koniecznie zwróć również uwagę na to, aby nie były one zbyt wyraziste. Nie nakładaj jej zbyt dużo, bo wtedy całkowicie przestaną być widoczne poszczególne włoski i makijaż będzie się prezentował nienaturalnie.

zapuszczanie brwi

Jaka pomada dla blondynki?

Na pewno w twoim przypadku dobrze sprawdzi się jasna pomada. W sklepach jest dostępnych mnóstwo jaśniejszych odcieni, więc masz z czego wybierać. Optymalnym wyborem będzie dla ciebie pomada do brwi w kolorze jasnego grafitu, ciemnej szarości, blondu, jasnego miodu, złota, karmelu, jasnego i ciemnego brązu. Bez obaw możesz również mieszać ze sobą rozmaite odcienie różnych pomad do brwi dla blondynek. Pamiętaj o tym, że wybrany przez ciebie odcień powinien być jak najbardziej naturalny.

 

Bibliografia:

  1. Goik, T. Goik, I. Załęska, Właściwości wosku pszczelego i jego zastosowanie w kosmetyce i kosmetologii, Kosmetologia Estetyczna 6/2016/vol. 5

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: