Przejdź do treści

Rajstopy w sprayu – jak używać, które wybrać i gdzie kupić?

Rajstopy w sprayu - jak używać, które wybrać i gdzie kupić? Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Rajstopy w sprayu to kosmetyk, który pozwala poprawić wygląd nóg. Dzięki opaleniźnie w sprayu możesz ukryć ich drobne niedoskonałości, takie jak nierówny koloryt czy popękane naczynka. Rajtuzy w sprayu są proste w użyciu i w przeciwieństwie do tradycyjnych samoopalaczy łatwo się zmywają. Są również bezpieczniejsze dla zdrowia niż tradycyjne opalanie, ponieważ nie wystawiasz swojej skóry na promieniowanie ultrafioletowe. Podpowiadamy, gdzie możesz kupić rajstopy w sprayu i jak je stosować krok po kroku.

Rajtuzy w sprayu – co to takiego?

Rajstopy w sprayu działają tak, jak podkład do nóg. Zakrywają niewielkie niedoskonałości skóry (siniaki, pajączki, nierówności, nadmierna bladość) i sprawiają, że nogi od razu prezentują się atrakcyjniej. Wyglądają na opalone i smuklejsze. Jednak nie możesz traktować rajstop w sprayu jako samoopalacza, ponieważ dają one o wiele mniej trwały efekt. Kosmetyk najczęściej utrzymuje się do pierwszego prysznica. W razie potrzeby możesz go również zmyć wodą z mydłem.

Jak wybrać rajstopy w sprayu?

Tutaj należy się kierować odcieniem kosmetyku. Powinien być on jak najbardziej zbliżony do twojego naturalnego koloru skóry. Tylko wtedy uda ci się uzyskać naturalny i nieprzesadzony efekt opalonych nóg. Kolejne parametry tego kosmetyku to oczywiście jego cena oraz firma, z której pochodzi. Zachęcamy cię również do zwrócenia szczególnej uwagi na jego skład, a w szczególności na jedną substancję, która często występuje w klasycznych samoopalaczach.

Pewnie już wiesz, że w samoopalaczach znajduje się DHA. Ten składnik jest pod lupą badaczy, ponieważ jest posądzany o właściwości kancerogenne. Wszystko przez to, że powoduje on brązowienie skóry przez wchodzenie w reakcje z aminokwasami tworzącymi warstwę rogową naskórka. Chociaż samoopalacze barwią tylko wierzchnią warstwę naskórka, to badacze nie mają pewności, czy DHA nie jest w stanie przeniknąć przez zakończenia gruczołów potowych lub mieszków włosowych. Dlatego, jeżeli wybierasz produkt o właściwościach brązujących, to koniecznie sprawdź, czy nie ma w nim DHA. Jeżeli jest, to sięgnij po kosmetyk z jego jak najniższym stężeniem albo w ogóle zrezygnuj z jego zakupu. W rajstopach w sprayu raczej nie powinno być tego składnika, ponieważ nie zmieniają one trwale koloru skóry.

Stopy i kwiatki

Jak używać rajstop w sprayu?

Zanim nałożysz rajstopy w sprayu na skórę, najpierw odpowiednio przygotuj nogi do takiego zabiegu. Najlepiej zacznij od depilacji, ponieważ kosmetyk łatwiej rozprowadza się na gładkiej skórze. Następnym etapem będzie wykonanie peelingu nóg. Jeżeli zależy ci na czasie, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z peelingu, którego można używać pod prysznicem. Gdy osuszysz nogi ręcznikiem, to możesz już przystąpić do nakładania rajstop w sprayu.

Najpierw wstrząśnij opakowaniem, a następnie rozpyl równomiernie produkt na nogach. Spray musisz trzymać w odległości od 15 do 20 cm od powierzchni skóry. Następnie wmasuj preparat w skórę, aby nie powstały niepożądane smugi. Teraz pozostało ci już tylko poczekanie chwilę, aż rajstopy w sprayu wyschną. Trwa to o wiele krócej niż przy standardowym samoopalaczu. Istnieje również mniejsze prawdopodobieństwo powstawania plam i smug.

Jeżeli chcesz, aby twoje nogi prezentowały się jeszcze lepiej, to możesz użyć dodatkowo ulubionego balsamu nawilżającego lub olejku do ciała. Wtedy pozbędziesz się efektu matowej skóry.

Pończochy uciskowe — czym są i jak prawidłowo ich używać?

Gdzie kupić rajstopy w sprayu?

Rajtuzy w sprayu możesz znaleźć w bardzo wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Ich ceny zaczynają się dosłownie od kilku złotych i mogą dojść nawet do stu złotych. Jednak dużą zaletą drogich kosmetyków jest to, że są one bardzo wydajne i wystarczają na długi czas.

Wielu producentów ma w swoim asortymencie rajstopy w sprayu, więc możesz wybrać takie, które będą w największym stopniu odpowiadały twoim potrzebom.

 

Bibliografia:

  1. https://biotechnologia.pl/kosmetologia/oddzialywanie-dihydroksyacetonu-obecnego-w-kosmetykach-samoopalajacych-na-skore,19092

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: