Przejdź do treści

Stylizacja brwi – produkty, narzędzia, geometria brwi

Stylizacja brwi - produkty, narzędzia, geometria brwi Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Odpowiednio dobrana regulacja brwi pozwala uwydatnić atuty twarzy i ukryć jej mankamenty. Poza znaną od wieków pęsetą i kredką do brwi, obecnie do wyboru są nowocześniejsze produkty i przybory do stylizacji brwi. Na czym polega henna pudrowa? Jak działa nożyk do brwi? Czym jest geometria brwi?

Produkty do stylizacji brwi

Henna pudrowa

Jednym z nowocześniejszych sposobów stylizacji brwi jest henna pudrowa. Brwi po jej zastosowaniu wyglądają bardzo naturalnie, ponieważ henna pudrowa nie tylko pokrywa włoski, ale też wypełnia luki między nimi. Zaletą henny pudrowej jest całkowicie naturalne pochodzenie składników, dzięki czemu odżywia i wzmacnia włoski. Utrzymuje się dłużej niż tradycyjna henna – do sześciu tygodni.

Żel do brwi

Żel do brwi pełni dwie podstawowe funkcje – pozwala ułożyć brwi i delikatnie koloryzuje, co pozwala np. zakamuflować siwe włosy lub dyskretnie ukryć luki między włoskami. Żel do brwi może zawierać także składniki odżywcze, które pozytywnie wpływają na wzrost i wzmocnienie włosów. Jeśli zależy ci jedynie na uczesaniu i utrwaleniu kształtu brwi, wybierz żel transparentny.

Narzędzia do stylizacji brwi

Nożyk do brwi

Przyrząd do golenia brwi składa się z niewielkiej brzytwy i rączki. Może być przeznaczony do wielokrotnego użytku, choć podobnie jak maszynkę do golenia należy go regularnie wymieniać. Nożyk można wykorzystać też do usunięcia zbędnego owłosienia z innych partii twarzy. Jego zaletą jest bezbolesne i szybkie usunięcie zbędnych włosków. Wadą – niska precyzja golenia i możliwość zadraśnięcia się.

Szablony do brwi

Narzędzie to ułatwia wyregulowanie brwi. Szablon do brwi to forma z tworzywa sztucznego, którą umieszcza się na brwiach w celu ustalenia ich kształtu. Przybór pomaga określić, w którym miejscu należy przyciąć, a w którym wyrwać włosy. Wystarczy przyłożyć do brwi szablon, który kształtem najbardziej pasuje do naturalnego kształtu brwi, a następnie wypełnić środek szablonu kredką lub cieniem. Po odsunięciu szablonu można wyrwać włoski znajdujące się poza liniami tak wyrysowanych brwi.

zapuszczanie brwi

Geometria brwi

Geometria brwi to metoda pozwalająca na określenie kształtu brwi bez użycia szablonu. Metoda ta polega na wyznaczeniu linii w odniesieniu do punktów na twarzy. Do wykonania geometrii brwi istnieją specjalne nici, ale można też wykonać uproszczoną wersję tego zabiegu przy pomocy ołówka lub linijki. Przedmiot należy przykładać w następujący sposób:

  1. Pionowo przy nosie – dla wyznaczenia początku brwi od wewnętrznej strony oka.
  2. Ukośnie przy nosie do zewnętrznego kącika oka – dla wyznaczenia końca brwi przy zewnętrznym kąciku oka.
  3. Pionowo tak, aby pionowa linia ołówka biegła równolegle do zewnętrznej krawędzi tęczówki – dla wyznaczenia punktu wygięcia łuku brwiowego.

Niezależnie od narzędzia, jakim dysponujesz do wykonania geometrii brwi, celem metody jest dopasowanie kształtu brwi do kształtu twarzy. Styliści i wizażyści odradzają ślepe podążanie za trendami i dostosowywanie wyglądu swoich brwi do najmodniejszego w danym sezonie kształtu. Sprawdza się tu zasada „nie wszystko każdemu pasuje”. Geometria brwi pozwala na dostosowanie kształtu brwi do rysów twarzy danej osoby.

 

Źródło:

  1. Chang-Babaian Taylor, Stylowy makijaż oczu, Wydawnictwo Galaktyka, 2011.  

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: