Przejdź do treści

Manicure kombinowany – jak malować „pod skórki”? Praktyczne rady

Manicure kombinowany – jak malować „pod skórki”? Istock.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Manicure kombinowany to technika, która pozwala uzyskać unikalny wygląd paznokci. Pozwala zakryć przestrzeń między warstwą lakieru a skórą, dzięki czemu uzyskuje się lepszy efekt wizualny. Co więcej, jak twierdzą zwolenniczki tej metody, stylizacja paznokci dłużej prezentuje się świeżo, a odrosty pojawiają się później. Na czym dokładnie owa technika polega? Sprawdź.

Manicure kombinowany – co to jest? Na czym polega?

Manicure kombinowany to wyjątkowa metoda pielęgnacji paznokci. Polega ona na niezwykle precyzyjnym przygotowaniu płytki paznokcia, zanim zaaplikuje się na nią kolor. W jej ramach wykonuje się sekwencję kilku czynności (m.in. frezowanie), a następnie nakłada się lakier hybrydowy lub zwykły. Kolor aplikowany jest „pod skórki”, a pomiędzy skórą a lakierem nie występuje żadna przerwa – nie bez powodu mówi się, że jest to tzw. „malowanie pod skórki”.

Ważne jest, że omawianą metodę są w stanie wykorzystać z reguły jedynie wykwalifikowani specjaliści. Jest ona stosunkowo niebezpieczna, ponieważ wymaga pracy z ostrymi narzędziami oraz frezerką, która – nieumiejętnie wykorzystana – może komuś wyrządzić krzywdę. Należy też pamiętać, aby przed wykonywaniem zabiegu wysterylizować wszystkie narzędzia.

aceton, paznokcie

Jak malować pod skórki?

Jak zrobić manicure kombinowany? Jeśli uważasz, że masz sporo wiedzy na temat, wystarczająco dużo precyzji w rękach, doświadczenie w malowaniu paznokci oraz wysokiej jakości akcesoria, możesz spróbować przeprowadzić go we własnym domu. Oto instrukcja.

  • Dokładnie umyj ręce oraz zdezynfekuj akcesoria, z których będziesz korzystać.
  • Następnie popracuj nad skórkami. W pierwszej kolejności zmiękcz je specjalnym preparatem do usuwania skórek. Później, aby je wyeliminować, odsuń skórki patyczkiem. W kolejnym kroku usuń je przy pomocy frezarki. Jakie frezy będą najlepsze do manicure’u kombinowanego? Rekomendujemy tutaj frez w kształcie stożka, który pomoże Ci lepiej podważyć całość. Później najlepiej wykorzystać frez w kształcie kulki. To wszystko sprawi, że możliwe będzie płynne przejście między płytką paznokcia a skórą. Co więcej, na początku najlepiej zastosować frezy piaskowe, ponieważ są one stosunkowo delikatne.
  • Użyj pilnika i nadaj płytkom paznokci wymarzony kształt. Wykonuj przy tym ruchy skierowane tylko w jedną stronę – stosując tę technikę, zminimalizujesz ryzyko uszkodzenia paznokci. To, w jaki sposób, wypiłujesz paznokcie, zależy tylko od Ciebie. Najlepiej, jeśli skorzystasz z pilnika papierowego.
  • Następnym etapem jest aplikowanie lakieru (lub żelu) na paznokcie, czyli malowanie „pod skórki”. W praktyce oznacza to, że wybrany przez Ciebie lakier hybrydowy powinien być zastosowany w taki sposób, aby wyglądało, jakby wychodził bezpośrednio spod skórek, bez wspomnianej już przerwy między płytką a powierzchnią. Warto w tym celu zastosować cieniutki, specjalnie do tego przeznaczony pędzelek. Najpierw warto jednak wykorzystać zwykły pędzelek do malowania paznokci i zaaplikować lakier tak, aby nie dotykać macierzy, a następnie dociągnąć ten sam lakier do skórek, używając cienkiego pędzelka.
  • Później należy uzyskany efekt utwardzić w odpowiedniej lampie LED do paznokci.
  • Kolejny krok polega na malowaniu paznokci tak, aby kolor „wychodził” spod paznokcia. Zachowując najwyższą precyzję, spróbuj dotrzeć lakierem „pod skórki”. Każdą warstwę utrwalaj pod lampą LED, przeznaczoną do hybryd.
  • Później warto zaaplikować dodatkowo top, który zapewni Twoim paznokciom elegancki połysk, a zarazem zabezpieczy lakier przed działaniem czynników zewnętrznych.

Dla kogo jest przeznaczony manicure kombinowany?

Zarówno manicure hybrydowy kombinowany, jak i ten wykonany lakierem zwykłym, przeznaczony jest dla kobiet, którym zależy na pięknym wyglądzie paznokci. W zależności od koloru lakieru, można osiągnąć zarówno klasyczny, jak i ekstrawagancki efekt. Jeśli lubisz eksperymentować z wyglądem paznokci, ta technika jest zdecydowanie dla Ciebie.

Źródło:

Na czym polega manicure kombinowany, „Paznokcie”, 2016/3, s. 10.

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: