Przejdź do treści

Przedłużanie włosów – dobre dla każdego? Metody i ceny przedłużania włosów

Przedłużanie włosów - dobre dla każdego? Metody i ceny przedłużania włosów Brooke Cagle/Unsplash
Podoba Ci
się ten artykuł?
Udostępnij bliskim
Najnowsze
yoga twarzy joga
Joga dla twarzy. Ćwiczenia przywrócą skórze blask i wygładzą zmarszczki
Trening interwałowy – fitnessowy must have! Na czym polega i dlaczego warto się w niego wkręcić?
Kobieta
Pierwszy w Polsce przypadek ślepoty po podaniu kwasu hialuronowego przez osobę nieuprawnioną
Domowe SPA – sprawdzone pomysły na pielęgnację
Karolina Kuklińska-Kosowicz, współzałożycielka marki YOPE
„Polki szukają niezwykłości w codziennych czynnościach. I my im to dajemy”. Kwestionariusz urodowy: YOPE

Przedłużanie włosów to doskonały sposób, aby szybko i bezboleśnie spróbować nowej, dłuższej fryzury. Na czym polega przedłużanie włosów? Czy przedłużanie włosów to zabieg odpowiedni dla każdego? Sprawdźmy.

Jak przedłużyć włosy?

Odpowiednio dobrana fryzura może odjąć lat, dodać urody. Odmłodzić, wyszczuplić i – przede wszystkim – dodać pewności siebie. Długie włosy to marzenie wielu z nas.

Nie zawsze mamy jednak czas i cierpliwość, aby doczekać się własnych pięknych, długich pukli. Niekiedy włosy też bywają zbyt łamliwe, aby móc je zapuścić. Nierzadko, mimo odżywiania włosów, trzeba regularnie podcinać rozdwajające się końcówki.

Tu z pomocą przychodzi nam zabieg przedłużania włosów. Na czym polega? Czy wymaga wizyty u fryzjera, a może są domowe metody przedłużania? Oto fakty o przedłużaniu włosów:

 • Niektóre metody przedłużania włosów można wykonać samodzielnie w domu.
 • Niektóre metody przedłużania włosów można stosować tylko w salonie fryzjerskim.
 • Przedłużanie włosów nie boli.
 • Efekt przedłużania włosów jest widoczny od razu po jego wykonaniu.
 • Do przedłużania włosów wykorzystuje się włosy naturalne lub sztuczne. Tańsze są sztuczne pasma, a włosy naturalne kosztują więcej.
 • Przedłużanie włosów polega na doczepianiu pasm do twoich własnych włosów.
 • Włosy można wydłużyć nawet o kilkadziesiąt centymetrów.

Jakie są metody przedłużania włosów?

Metodę przedłużania włosów dobiera się na podstawie długości i kondycji twoich naturalnych włosów. Wiele zależy również od tego, ile chcesz w swoją fryzurę zainwestować.

Metody przedłużania włosów na ciepło

 • Keratynowe przedłużanie włosów

Jest to bardzo popularna i od dawna stosowana metoda przedłużania włosów. Keratynowe przedłużanie włosów to przedłużanie na ciepło. Za pomocą zgrzewarki lub specjalnego pistoletu umieszcza się na włosach keratynowe spoiwo. W temperaturze 180 stopni Celsjusza w ten sposób łączy się włosy „prawdziwe” i doczepiane.

Keratyna to białko, które stanowi naturalny budulec włosów. Niektórzy obawiają się, że temperatura może działać niszcząco na włosy, niepotrzebnie – zwykła prostownica nierzadko bywa mocniej rozgrzana.

Dobrze dobrana keratyna  i dobrze wykonany zabieg nie spali włosów – przekonuje Dorota Woźniak. – Jest to jednak zabieg, który powinien wykonać fryzjer.

Włosy po keratynowym przedłużaniu wyglądają naturalnie. Małe pasemka są łączone z twoimi własnymi włosami w prawie niewidoczny sposób. Efekt może się utrzymać nawet 3 miesiące. Potem potrzebne mogą być drobne korekty, żeby nie było widać miejsc doczepów.

Keratyna działa korzystnie na włosy, odbudowując ich strukturę. To dlatego jest ceniona również jako środek do odżywiania i prostowania włosów.

dziewczyna z kręconymi włosami

Metody przedłużania włosów na zimno

 • Mikroringi

Przedłużanie włosów metodą tzw. mikroringów jest trwałe, bezpieczne i na zimno. Jak sama nazwa wskazuje, włosy w tej metodzie są łączone malutkimi metalowymi obrączkami – czyli mikroringami.

Wygląd ringów dobiera się tak, żeby jak najmniej były widoczne we włosach. Mogą mieć różne rozmiary, kolory i materiały, z których je wykonano (np. miedź, brąz, aluminium).

Efekty tej metody utrzymują się nawet 4 miesiące. Minusem jest to, że ringi są wyczuwalne we włosach. Potrzeba zwykle kilku dni lub nawet tygodni, żeby się do nich przyzwyczaić.

 • Przedłużanie włosów metodą ultradźwiękową

Metoda doczepiania włosów za pomocą ultradźwięków to jeden z najnowocześniejszych sposobów na wydłużenie twojej fryzury. Pasma są łączone za pomocą zgrzewarki ultradźwiękowej. Wysokiej częstotliwości fale dźwiękowe powodują miejscowe przegrzanie i wprawiają cząsteczki w ruch. W ten sposób dochodzi do połączenia własnych włosów z doczepianymi pasmami.

Z tej metody warto skorzystać z kilku względów. Atutem przedłużania włosów za pomocą ultradźwięków jest trwałość zabiegu. Efekty utrzymują się do sześciu miesięcy. Rezultat jej naturalny i bezpieczny nawet dla zniszczonych włosów. Jednak wyjątkowa trwałość zabiegu może stanowić utrudnienie, gdy zechcemy zrezygnować z doczepianych włosów.

 • Przedłużanie włosów metodą clip-in

Jakie zalety ma przedłużanie włosów metodą clip-in? Jest tania, szybka i prosta. Włosy można przedłużyć metodą clip-in samodzielnie w domu.

Jakie są wady tego sposobu przedłużania włosów? Niestety, to metoda nietrwała i dająca efekt sztuczności doczepów.

Poszczególne pasma są montowane klipsami. Można je równie szybko założyć i zdjąć. To dobry sposób na wyjątkowe okazje np. na imprezę. Dodając np. kolorowe sztuczne pasma stworzysz oryginalną fryzurę bez farbowania. Klipsy mogą obciążać włosy. Nie należy stosować zbyt często tej metody doczepiania włosów, aby ich nie zniszczyć.

 • Przedłużanie włosów metodą kanapkową

Metoda tzw. kanapkowe jest tańsza niż keratywnowe przedłużanie włosów, ultradźwiękowe przedłużanie włosów czy mikroringi. Metoda jest podobna technicznie to metody clip-in. Jednak rezultaty są bardziej efektowne. Klipsy są zastąpione silikonową przezroczystą taśmą. Dobrze wykonane doczepianie włosów metodą kanapkową jest prawie niewidoczne, a więc naturalne.

Pasemka włosów nakłada się jedno na drugie – jak warstwy w kanapce. Dzięki metodzie kanapkowej możesz cieszyć się przedłużonymi włosami nawet 4 miesiące. W przeciwieństwie do klipsów czy mikroringów, nie odczujesz ciężaru silikonowych opasek na doczepione włosy.

 • Przedłużanie włosów hairtalk

Metoda hairtalk polega na umieszczaniu włosów między taśmami – jak w metodzie kanapkowej. Włosy mogą być używane wielokrotnie. Zaleca się nie więcej niż trzykrotne przekładanie włosów. Nie da się zdjąć z nich taśmy, lecz trzeba dokładać jej kolejne warstwy. Dlatego po kolejnych zabiegach warstwa taśmy może być już zbyt gruba, a co za tym idzie – zauważalna i wyczuwalna.

Kobieta nad morzem przy samochodzie

Ile kosztuje przedłużanie włosów?

Ceny przedłużania włosów zależą od tego, jaką metodą wykonano zabieg oraz jakich włosów użyto do przedłużania: naturalnych czy sztucznych.

Przedłużanie włosów w domu: cena zależy od ceny włosów do doczepiania. Sama możesz je dopiąć metodą kanapkową albo clip-in. Koszt sztucznych włosów to ok. 50 zł. Koszt włosów naturalnych do doczepiania może wynosić nawet 500 złotych lub więcej. Doczepy na gotowych taśmach silikonowych do metody kanapkowej mogą kosztować o ok. 100-150 zł więcej.

Przedłużanie włosów u fryzjera: cena zależy od salonu i od metody przedłużania. Profesjonaliści polecają zwykle włosy naturalne, jako bardziej efektowne i mniej niszczące włosy klientki. Rozpiętość kosztów całego zabiegu może być więc znacząca.

Zwykle do zabiegu potrzebne jest od ok. 100 do nawet 200 pasm włosów do przedłużania.

 • Przedłużanie włosów metodą clip-in może kosztować ok. 500 zł, jeśli korzystasz z włosów proponowanych przez fryzjera lub mniej, jeśli przychodzisz na zabieg ze swoimi doczepami.
 • Przedłużanie włosów metodą kanapkową – cena ok. 500-2000 zł, w zależności od rodzaju włosów do doczepiania.
 • Przedłużanie włosów metodą mikroringów to koszt ok. 500-2000 zł.
 • Przedłużanie włosów metodą keratynową to koszt ok. 800-2500 zł.
 • Przedłużanie włosów za pomocą ultradźwięków kosztuje ok. 800-2500 zł.

Przedłużanie włosów jest możliwe, gdy twoje własne włosy mają długość co najmniej 15 cm. Odradza się doczepianie włosów jeżeli masz już zniszczone, zbyt łamliwe lub zbyt przesuszone włosy. Przedłużanie włosów powoduje dodatkowe obciążenie włosów i może działać na nie niszcząco. Dlatego zaleca się, po zdjęciu doczepów, robienie przerw przed kolejnym zabiegiem przedłużania włosów.

Wypadanie włosów jesienią

Jak dbać o przedłużone włosy?

W zależności od tego, jaką zastosowano metodę przedłużania włosów, możesz wybrać również sposoby ich pielęgnacji i stylizacji. W większości przypadków nic nie stoi na przeszkodzie, aby traktować je jak własne włosy, czyli np. suszyć suszarką, prostować lub kręcić. Należy jednak omijać miejsca złączeń. Wysoka temperatura lub mechaniczne uszkodzenia mogą powodować, że doczepione włosy odpadną.

Zalety i wady przedłużania włosów

 • Zaletą przedłużania włosów jest nie tylko zmiana długości włosów, lecz również ich zagęszczenie.
 • Elementy łączące (taśmy lub ringi) wykonuje się z hipoalergicznych materiałów
 • Możesz bez farbowania zmienić swoje oblicze, jeśli wybierzesz włosy w innych kolorach. Możesz też wybrać naturalny look, gdyż wybór kolorów włosów jest naprawdę ogromny.
 • Wadą przedłużania włosów jest dość długi czas zabiegu (od godziny do kilku godzin).
 • Minus może stanowić również relatywnie wysoka cena.

Jakie są opinie o przedłużaniu włosów?

– Zabieg jest bezbolesny. W zależności od metody, można przedłużyć włosy w domu lub w salonie – Dorota wymienia zalety. – Ja jestem zadowolona. Jednak znam osobę, która po przedłużaniu cierpiała strasznie z powodu wypadających włosów.

Specjaliści zwracają uwagę, że takie przypadki są rzadkie, lecz możliwe – wynika to m.in. z użycia niewłaściwych, zbyt ciężkich pasm włosów, złej instalacji doczepów (np. za duże zgrzewy, za dużo pasm doczepianych włosów itp.) Dlatego zabieg warto wykonać w renomowanym zakładzie. Dobry fryzjer poprzedza przedłużanie włosów wywiadem z klientką.

Efekt jest piękny i naturalny, przedłużyłam włosy na swój ślub – wspomina Kinga. – Raz zdecydowałam się na podciąganie. Jak z każdą fryzurą – dla odpowiedniego efektu trzeba powtarzać zabieg. Na pewno plusem jest to, że można układać i czesać włosy, jak się chce.

 


Dorota Woźniak – stylistka rzęs i brwi, specjalistka keratynowego prostowania włosów.

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Tak
Nie

Powiązane tematy:

Zainteresują cię również:

Bad hair day? Czas przyjrzeć się swojej pielęgnacji!

Warkocz dobierany – rodzaje i wykonanie krok po kroku

Warkocz francuski – co to jest i jak go upiąć krok po kroku

Rozjaśnianie włosów – domowe sposoby, przeciwwskazania

Jak cukier wpływa na mózg, wygląd i odporność?

Co cukier robi z twoim wyglądem, psychiką i odpornością?

Drożdże na włosy – właściwości, domowe przepisy i efekty

Metoda OMO – na czym polega i jak ją stosować

Warkoczyki syntetyczne – cena, jak myć, ile się trzymają

Flamboyage – co to jest, jak zrobić w domu? Flamboyage a sombre

Pokrzywa na włosy – wykorzystaj jej właściwości i popraw kondycję swoich włosów

Mycie skóry głowy i włosów wcale nie jest łatwym procesem. Trycholożka wyjaśnia, gdzie popełniamy błąd

Swędzi cię głowa, masz łupież lub wiecznie tłuste włosy? W HelloNoShame o „wstydliwych” przypadłościach związanych z włosami rozmawiamy z trycholog Magdaleną Kanią

Smutne włosy jesienią. Czego używać, by je wzmocnić i sprawić, by wyglądały jak po wyjściu od fryzjera?

Kobieta czesze córkę przed lustrem

Myjesz dziecku włosy raz w tygodniu? Ekspert Kosmetyczny ostrzega: droga do łupieżu, świądu jest krótka, a konsekwencją może być nadmierne wypadanie

kobieta z tatuażami z henny

Henna – kosmetyk ze starożytności. Czy warto ją stosować?

Włosy ombre - komu pasują? Jak zrobić ombre?

Włosy ombre – komu pasują? Jak zrobić ombre?

Kobieta nad morzem przy samochodzie

Sombre. Na czym polega soft ombre i komu pasuje taka koloryzacja?

Kobieta w ciąży

Włosy w ciąży. Co można a czego nie wolno? Wyjaśnia trycholożka Marta Klowan

Kobieta stoi przy dwukolorowej ścianie

Ile razy należy myć włosy? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny

kobieta z długimi włosami

Skrzyp na włosy – efekty. A może pokrzywa na włosy?

Kobieta nad morzem

Jak chronić włosy i skórę głowy przed słońcem i promieniowaniem UV?

Suszenie włosów/Gettyimages.com

Włosy: suszyć czy nie suszyć? Przeczytajcie, co radzi Ekspert Kosmetyczny

Jakie kosmetyki do włosów spakować na wakacje? Trycholożka Marta Klowan przygotowała listę

Derma roller

Derma roller – dlaczego nie powinnaś używać go sama w domu?

Najpopularniejsze

Gorąca kąpiel – za i przeciw. Komu nie służy kąpiel w gorącej wodzie?

Paznokcie

Zmiany na paznokciach. O jakich chorobach świadczą?

Dlaczego włosy śmierdzą? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny

Skąd bierze się brzydki zapach włosów? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny

Kriolipoliza – efekty, cena, przeciwwskazania, czy warto

Powikłania po botoksie / unsplash

Powikłania po botoksie? Zdarzają się. Dr Marta Roth wyjaśnia

zielone paznokcie

Zielone paznokcie – czego mogą być objawem?

Ciężar mięśni vs. ciężar tłuszczu

Ciężar mięśni vs. ciężar tłuszczu. Dlaczego waga nie zawsze jest miarodajna?

Pestka awokado – 8 sposobów, jak możesz ją wykorzystać

Po co mężczyźnie sutki?

„Ćwiczmy mięśnie dna miednicy! Zmniejszymy dolegliwości nietrzymania moczu oraz poprawimy jakość naszego życia seksualnego”

Sok z ziemniaka - jego właściwości i zastosowanie

Sok z ziemniaka – jego właściwości i zastosowanie

Spuchnięte dłonie - przyczyny

Spuchnięte dłonie, czerwone ręce. Dlaczego puchną dłonie?

Wypadają ci włosy, łamią się, są suche lub rosną tam, gdzie nie powinny? Zobacz, co włosy mówią o twoim zdrowiu

Dermatolog o wypryskach w okolicach bikini. Kiedy powinna się zapalić czerwona lampka?

Jaki rodzaj masażu wybrać?

Ochota na masaż? Sprawdź jaki rodzaj masażu wybrać

Gencjana - na ospę, na włosy, na afty. Jakie są zalety i wady gencjany?

Gencjana – na ospę, na włosy, na afty. Jakie są zalety i wady gencjany?