4 min.
Oczyszczanie wodorowe – na czym polega, efekty, jak często wykonywać?

Oczyszczanie wodorowe - na czym polega, efekty, jak często wykonywać? Istock.com
02.07.2022
Poranny prysznic czy wieczorna kąpiel? Co jest dla nas lepsze?
28.06.2022
26-latka chora na hirsutyzm po kilkunastu latach przestała się golić i zapuściła brodę. „Trudno to wytłumaczyć, ale czuję się wolna”
24.06.2022
Zastanawiasz się nad masażem bańką chińską? Sprawdź, co na ten temat mówi flebolog
21.06.2022
Tiktokerka apeluje: Wyrzuć przeterminowany krem przeciwsłoneczny!
17.06.2022
Skóra gotowa na lato. Krem z filtrem to za mało!
Wodorowe oczyszczanie twarzy łączy w sobie działanie przeciwzmarszczkowe, oczyszczanie, odżywianie, dotlenianie i rewitalizację skóry. Zabieg jest skuteczny i bezpieczny. Wykonuje się go przy użyciu nowoczesnych urządzeń, które pozwalają na dopasowanie kuracji oraz substancji aktywnych do aktualnej kondycji skóry. Na czym polega oczyszczanie wodorowe i jak często możesz je wykonywać?
Spis treści
Oczyszczanie wodorowe – co to?
Oczyszczanie wodorowe to zabieg kosmetyczny polegający na wtłoczeniu w skórę cząsteczek wodoru i innych substancji. Często w tym zabiegu wykorzystuje się na przykład kwas hialuronowy o działaniu przeciwzmarszczkowym. Oczyszczanie wodorowe to zabieg polecany zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Może dotyczyć nie tylko twarzy, ale również szyi lub dekoltu. Można go traktować jako dogłębne oczyszczanie przed właściwym zabiegiem kosmetycznym. Wodorowe oczyszczanie twarzy odświeża skórę, nawilża ją, poprawia jej elastyczność oraz minimalizuje stany zapalne. Profesjonalne urządzenia do oczyszczania twarzy są dostępne wyłącznie w gabinetach kosmetycznych.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Na czym polega oczyszczanie wodorowe?
Oczyszczanie wodorowe twarzy dzielimy na kilka etapów. Dzięki nim można uzyskać efekt bardzo dobrze oczyszczonej, odżywionej, zregenerowanej i zdrowo wyglądającej skóry. Zabieg wodorowego oczyszczania twarzy zaczyna się od zneutralizowania wolnych rodników przy użyciu wody wodorowej. Wolne rodniki łączą się z jonami i dostarczają skórze wodę oraz czysty tlen. Drugi etap to eksfoliacja, czyli złuszczenie obumarłych warstw naskórka. Trzeci etap to dotlenienie, które ułatwia dostarczenie do skóry antyoksydantów. Kolejnym etapem jest rozmieszczenie antyoksydantów w naskórku. Następnie wprowadza się je do przestrzeni międzykomórkowej, do głębszych warstw skóry przy użyciu głowicy emitującej dźwięki. Ostatni etap to lifting, wykorzystujący bipolarną falę radiową.
Oczyszczanie wodorowe – efekt
Oczyszczanie wodorowe pozwala na wyeliminowanie szkodliwych wolnych rodników. Dodatkowo ten zabieg kosmetyczny wyrównuje koloryt skóry i poprawia jej elastyczność. Skóra jest lepiej napięta i ujędrniona. Pory są oczyszczone, a stany zapalne złagodzone.
Badania mówią o tym, że wodorowe oczyszczanie twarzy może być pomocne dla osób z trądzikiem pospolitym. Wodorowe oczyszczanie twarzy może zmniejszyć ilość wykwitów skórnych, ograniczyć wydzielanie sebum i poprawić ogólny wygląd cery. Warto jednak wiedzieć, że oczyszczanie wodorowe nie może zastąpić leczenia farmakologicznego trądziku pospolitego. Możesz je stosować wyłącznie wspomagająco. Jest szczególnie polecane młodym kobietom, w okresie dorastania.
Oczyszczanie wodorowe – urządzenie
Raczej nie polecamy stosowania urządzeń do użytku domowego. Chociaż są one dostępne na rynku, to na pewno nie zastąpią wizyty w gabinecie kosmetycznym. Tylko wysokiej jakości urządzenie do oczyszczania wodorowego obsługiwane przez uprawnioną osobę jest bezpieczne i skuteczne. Takie narzędzie gwarantuje możliwość regulacji przepływu substancji i powietrza. Urządzenie skutecznie oczyszcza skórę i pozwala w jak największym stopniu wykorzystać składniki aktywne. Właściwie wykorzystanie urządzenie do oczyszczania wodorowego twarzy powoduje, że skóra jest rozjaśniona, zrewitalizowana oraz pobudzona do regeneracji.
Oczyszczanie wodorowe – jak często?
Oczyszczanie wodorowe zalecamy wykonywać w seriach od trzech do pięciu zabiegów w odstępach od dwóch do czterech tygodni. Po każdym zabiegu skóra będzie wyglądała lepiej.
Bibliografia:
- Chilicka, A. M. Rogowska, R. Szyguła, Wpływ zewnętrznego oczyszczania wodorowego na parametry skóry i trądzik pospolity u dorosłych kobiet, Healthcare 2021/9, 144.
Zobacz także

„Dbajmy o siebie całościowo. To jest najważniejsze. Maseczka na twarz nie wystarczy.” Ciało i zdrowo – warsztaty dla dziewczyn, które chcą dobrze i zdrowo żyć!

„Pielęgnacja musi być szyta na miarę, czyli produktami, które będą dopasowane do rodzaju naszej skóry twarzy”. Rozmawiamy z kosmetolog o tym, jak zadbać o naszą twarz po zimie

„Włosy są pamiętliwe i nie wybaczają błędów”. Marta Klowan o zasadach wiosennej pielęgnacji włosów
Udostępnij!
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

23.06.2022
„Tatuaż dla niektórych nadal mentalnie bywa nie do przeskoczenia”. O mitach związanych z tatuowaniem mówi Kaja Karolina Chodorowska

04.06.2022
„Mówmy swoim córkom, że ciało jest dla nas źródłem przyjemności”. Dr Katarzyna Jasiewicz o ciałoterapii

30.05.2022
„Jedna aplikacja preparatu może wystarczyć na tygodniowy wyjazd!”. O nowatorskiej na skalę światową metodzie opalania mówi prof. Marcin Majka

17.05.2022