3 min.
Olejowanie włosów to nie jest czarna magia! Agnieszka Pocztarska wyjaśnia podstawy tego rodzaju pielęgnacji

Olejowanie włosów to wcale nie jest czarna magia! Agnieszka Pocztarska wyjaśnia podstawy tej pielęgnacji / iStock
27.05.2022
Te tłuszcze mają moc! Top 7 olejów
25.05.2022
PMS, ciężki dzień w pracy, zły nastrój? Zaopiekuj się sobą z Rytuałem relaksu od WIMIN!
24.05.2022
Jeździsz samochodem i nie stosujesz kremu z filtrem? Te zdjęcia sprawią, że już nigdy nie zapomnisz o ochronie skóry
21.05.2022
Zastanawiasz się nad założeniem aparatu ortodontycznego? Opowiem ci, jak to jest
21.05.2022
Czego nie powinien zawierać szampon? Sprawdź, zanim pójdziesz do sklepu
Olejowanie włosów stało się popularną metodą na poprawienie ich kondycji. Ale tak naprawdę niewiele osób wie, jak to robić we właściwy sposób. Tajnikami tej metody postanowiła podzielić się Agnieszka Pocztarska na instagramowym profilu Czytamy Etykiety.
Ach, to olejowanie!
„Olejowanie włosów to metoda pielęgnacji znana od setek lat, ale od niedawna wróciła do listy zabiegów stosowanych przez włosomaniaczki (ale nie tylko przez nie)” – zauważa we wpisie na Instagramie Agnieszka Pocztarska, autorka portalu Czytamy Etykiety.
I podkreśla, że stosowanie olejów przynosi mnóstwo korzyści, takich jak:
- nawilżenie i wzmocnienie włosów,
- ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi,
- niwelacja rozdwajania się końcówek,
- przywrócenie blasku, miękkości i sprężystości.
Żeby osiągnąć najlepsze rezultaty, trzeba jednak wiedzieć, jak olejować… z głową. Jak to robić? Krok po kroku, od zupełnych podstaw wyjaśnia Agnieszka Pocztarska.
W przestrzeni zakupowej HelloZdrowie znajdziesz produkty polecane przez naszą redakcję:
Olejowanie krok po kroku
Agnieszka Pocztarska podkreśla, że najważniejsze jest określenie typu włosów, bo inaczej dobieramy pielęgnację do różnej porowatości. To właśnie powinien być pierwszy, podstawowy krok, zanim zabierzemy się za olejowanie włosów. A co dalej? Pocztarska radzi:
- Dobierz odpowiedni olej (albo gotową mieszankę), dopasowany do twojego typu włosów. Na przykład dla włosów wysokoporowatych dobry będzie olej lniany, dla średnioporowatych – olej ze słodkich migdałów, a dla niskoporowatych – kokosowy.
- Oleje nałóż na włosy od ucha w dół.
- Olejować możesz na sucho albo z użyciem nawilżacza, np. żelu aloesowego albo hydrolatu, który stosuje się jako podkład.
- Po nałożeniu oleju i umyciu włosów nałóż na włosy odżywkę, ale koniecznie taką bez protein i silikonów.
- Za pierwszym razem olej nałóż na dwie godziny, a później możesz stopniowo wydłużać czas, kiedy trzymasz go na włosach. Tak, żeby sprawdzić, co jest najlepsze dla twoich włosów.
Czytamy Etykiety
Czytamy Etykiety to portal, którego właścicielką jest Agnieszka Pocztarska, absolwentka Wydziału Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie ze specjalizacją Żywienie Człowieka z Dietetyką.
Jak sama o sobie pisze: „Jestem takim samym konsumentem jak ty i na swoim przykładzie udowadniam, że można zmienić swoje nawyki żywieniowe, wybierać produkty z dobrym składem i dokonywać świadomych wyborów. Obserwuję i słucham czytelników serwisu i każdym działaniem staram się pomóc w codziennych decyzjach zakupowych naszych społeczności”.
Ekspertki z Czytamy Etykiety, z Agnieszką Pocztarską na czele, są też aktywne w mediach społecznościowych. Ich profil na Instagramie obserwuje 289 tys. osób.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Zobacz także

„Akceptacja siebie to pozwalanie sobie na dużo, bo możemy i wiemy, co nam służy”. O tym, co łączy zabiegi medycyny estetycznej z samoakceptacją, mówią psycholog i chirurg plastyczny

Czy związywanie włosów jest bezpieczne? Odpowiada trycholożka Marta Klowan

Po co nam włosy? Ekspert Kosmetyczny: żaden inny twór nie jest tak wrażliwym wskaźnikiem ogólnego stanu zdrowia, odżywiania, zatrucia jak włosy
Spodobał ci się artykuł? Polec go koleżance
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

17.05.2022
„Ludzie wstają zaskoczeni, bo czują irracjonalne zadowolenie, i to w całym ciele”. O tajnikach masażu twarzy, który ma zastąpić medycynę estetyczną, mówi mistrzyni Kobido

01.04.2022
„Kiedy zaczyna się sezon, mam napięty grafik. Rośliny na mnie nie poczekają” — mówi Natalia Załęska-Pyć, Warmiaczka, która zakochała się w chwastach i ziołach

31.03.2022
Dr Agnes Frankel: Z trądzikiem nie idziemy do drogerii, a umawiamy się do psychodermatologa. Ryzykować można z kupnem sukienki, nie z kosmetykiem do twarzy

09.01.2022