Przejdź do treści

Olejowanie włosów to nie jest czarna magia! Agnieszka Pocztarska wyjaśnia podstawy tego rodzaju pielęgnacji

Olejowanie włosów to wcale nie jest czarna magia! Agnieszka Pocztarska wyjaśnia podstawy tej pielęgnacji
Olejowanie włosów to wcale nie jest czarna magia! Agnieszka Pocztarska wyjaśnia podstawy tej pielęgnacji / iStock
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Olejowanie włosów stało się popularną metodą na poprawienie ich kondycji. Ale tak naprawdę niewiele osób wie, jak to robić we właściwy sposób. Tajnikami tej metody postanowiła podzielić się Agnieszka Pocztarska na instagramowym profilu Czytamy Etykiety.

Ach, to olejowanie!

„Olejowanie włosów to metoda pielęgnacji znana od setek lat, ale od niedawna wróciła do listy zabiegów stosowanych przez włosomaniaczki (ale nie tylko przez nie)” – zauważa we wpisie na Instagramie Agnieszka Pocztarska, autorka portalu Czytamy Etykiety.

I podkreśla, że stosowanie olejów przynosi mnóstwo korzyści, takich jak:

  • nawilżenie i wzmocnienie włosów,
  • ochrona przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi,
  • niwelacja rozdwajania się końcówek,
  • przywrócenie blasku, miękkości i sprężystości.

Żeby osiągnąć najlepsze rezultaty, trzeba jednak wiedzieć, jak olejować… z głową. Jak to robić? Krok po kroku, od zupełnych podstaw wyjaśnia Agnieszka Pocztarska.

kobieta włosy

Olejowanie krok po kroku

Agnieszka Pocztarska podkreśla, że najważniejsze jest określenie typu włosów, bo inaczej dobieramy pielęgnację do różnej porowatości. To właśnie powinien być pierwszy, podstawowy krok, zanim zabierzemy się za olejowanie włosów. A co dalej? Pocztarska radzi:

  1. Dobierz odpowiedni olej (albo gotową mieszankę), dopasowany do twojego typu włosów. Na przykład dla włosów wysokoporowatych dobry będzie olej lniany, dla średnioporowatych – olej ze słodkich migdałów, a dla niskoporowatych – kokosowy.
  2. Oleje nałóż na włosy od ucha w dół.
  3. Olejować możesz na sucho albo z użyciem nawilżacza, np. żelu aloesowego albo hydrolatu, który stosuje się jako podkład.
  4. Po nałożeniu oleju i umyciu włosów nałóż na włosy odżywkę, ale koniecznie taką bez protein i silikonów.
  5. Za pierwszym razem olej nałóż na dwie godziny, a później możesz stopniowo wydłużać czas, kiedy trzymasz go na włosach. Tak, żeby sprawdzić, co jest najlepsze dla twoich włosów.
Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawienia

Czytamy Etykiety

Czytamy Etykiety to portal, którego właścicielką jest Agnieszka Pocztarska.

Jak sama o sobie pisze: „Jestem takim samym konsumentem jak ty i na swoim przykładzie udowadniam, że można zmienić swoje nawyki żywieniowe, wybierać produkty z dobrym składem i dokonywać świadomych wyborów. Obserwuję i słucham czytelników serwisu i każdym działaniem staram się pomóc w codziennych decyzjach zakupowych naszych społeczności”.

Ekspertki z Czytamy Etykiety, z Agnieszką Pocztarską na czele, są też aktywne w mediach społecznościowych. Ich profil na Instagramie obserwuje 289 tys. osób. 

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: