Przejdź do treści

Profhilo – co to za zabieg, wskazania, efekty, cena

Profhilo - co to za zabieg, wskazania, efekty, cena Pexels.com
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Profhilo to zabieg dla osób, które borykają się ze zwiotczałą skórą, zmarszczkami, utratą konturu twarzy i innymi oznakami starzenia się skóry. Najczęściej profhilo stosuje się w okolicach twarzy, szyi i dekoltu. Na czym polega zabieg profhilo, na jakie efekty można liczyć i jaka jest jego cena? Sprawdź!

Profhilo – co to jest?

Profhilo to coraz bardziej popularny zabieg liftingujący i odmładzający. Do jego przeprowadzenia wykorzystywany jest specjalny preparat, również nazywany profhilo. W jednej dawce preparatu znajduje się 64 mg kwasu hialuronowego (HA) stabilizowanego termicznie. HA dostępny jest w postaci 2 rodzajów łańcuchów, a sam środek pozbawiony jest emulgatorów i zagęstników, które mogłyby wywoływać podrażnienia. Jak zapewnia producent, dzięki nowej generacji sieciowania znajdujący się w preparacie kwas hialuronowy stymuluje komórki skóry właściwej do produkcji kolagenu typu I i III oraz elastyny. Białka te odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry. W efekcie zabieg działa odmładzająco nie tylko na skórę, ale i tkankę podskórną.

Kobieta z grejpfrutem

Profhilo – na czym polega zabieg?

Zabieg profhilo polega na wstrzyknięciu preparatu w określone punkty podania na twarzy lub ciele. Wkłuć dokonuje się techniką BAP (Beauty Aesthetic Points), wprowadzając profhilo do 10 wybranych punktów anatomicznych, rozmieszczonych po 5 na każdej stronie twarzy/ciała. Dzięki temu preparat jest rozprowadzany równomiernie. W przypadku twarzy przede wszystkim wybiera się okolice policzkowo-jarzmowe i podpoliczkowe. Przy zastosowaniu na ciało, najczęściej są to okolice ramion, brzucha bądź innych obszarów, na których skóra jest zwiotczała.

Zabieg trwa ok. 15-30 minut i nie wymaga znieczulenia. Ile zabiegów profhilo należy wykonać? Zazwyczaj wystarczą tylko 2, wprowadzane w odstępie miesiąca czasu. Czasem konieczny jest dodatkowy, trzeci zabieg wykonany po 2 miesiącach od ostatniego zabiegu.

Profhilo – efekty

Celem zabiegu profhilo jest:

  • wypełnienie zmarszczek w obrębie policzków, okolicy oczu i innych obszarach;
  • wygładzenie skóry;
  • zwiększenie napięcia skóry;
  • poprawa jędrności skóry;
  • zwiększenie nawilżenia skóry;
  • zmniejszenie opadania policzków;
  • wysmuklenie rysów twarzy;
  • redukcja bruzd na linii żuchwy.

Kiedy widoczne są efekty profhilo? Pojawiają się one już po kilku tygodniach, początkowo pod postacią poprawy kondycji skóry, jej wypełnienia i ujędrnienia. Po około 2 miesiącach można zaobserwować pełny remodelling skóry: redukcję zmarszczek i wzrost jędrności policzków. Efekty pozabiegowe mogą utrzymywać się nawet do 1-1,5 roku, jednak jest to zależne od indywidualnych predyspozycji oraz prowadzonego trybu życia.

Zabieg profhilo jest w pełni bezpieczny i bezbolesny. Ze względu na wolne uwalnianie kwasu hialuronowego nie dochodzi do wyzwolenia cytokin zapalnych. Skutkiem ubocznym może być jednak pojawienie się w miejscu iniekcji zaczerwienienia, obrzęku, bólu oraz miejscowego ocieplenia. Objawy te zazwyczaj ustępują w ciągu kilku godzin. Można je niwelować, przykładając do skóry lód. Jeśli wystąpią powikłania w postaci powiększającej się opuchlizny, nasilenia bólu oraz pogorszenia samopoczucia w kolejnych dniach po zabiegu, należy zgłosić się do lekarza.

Profhilo – cena

Zabieg profhilo jest stosunkowo drogi. Jego cena zależy od wybranej części ciała. Profhilo na twarz, dekolt  czy dłonie kosztuje około 1000-1500 zł. Zabieg przeprowadzony na dwóch częściach ciała, np. na twarzy i dekolcie kosztuje około 1800 zł. Decydując się na pakiet, możliwe jest uzyskanie korzystniejszej ceny.

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy: