3 min.
Szampon przeciwłupieżowy nie pomaga? Dlaczego po jego odstawieniu łupież wraca? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny

Szampon przeciwłupieżowy nie pomaga? Po jego odstawieniu łupież wraca? Trycholożka wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje/ Pexels, fot. Sinitta Leunen
Najnowsze
08.03.2021
Kaya Szulczewska: kobiece ciało jest uprzedmiotowione, postrzega się je jako dekorację [WIDEO]
03.03.2021
Olejek marchewkowy – bomba witamin na twarz i włosy. Nawilża, dodaje blasku, a nawet… zastępuje opalanie
27.02.2021
Pokrzywa na włosy – wykorzystaj jej właściwości i popraw kondycję swoich włosów
26.02.2021
„Łatwo się mówi, jak się jest szczupłym”? Bzdura. Dietetyczka o skinny-shamingu
25.02.2021
Skin ekspert: mamy obsesję na punkcie głębokiego oczyszczania skóry twarzy. Czego absolutnie nie robić? [WIDEO]
Używasz szamponu przeciwłupieżowego i nie widzisz efektów? Być może po jego odstawieniu zauważyłaś, że problem wrócił? Joanna Skrzypczak, znana w mediach społecznościowych jako Ekspert Kosmetyczny, tłumaczy, co jest tego powodem.
Szampon łupieżowy ukrywa problem?
Joanna Skrzypczak na swoim profilu na Instagramie poruszyła problem nawracającego łupieżu. Jak dodaje, szampon przeciwłupieżowy nie leczy, a jedynie ukrywa problem.
Wielokrotnie słyszałam od trychologów, że (szampon przeciwłupieżowy – dop. red.) „robi masakrę ze skórą głowy”, jednak niedawno miałam okazję zobaczyć to pod trichoskopem u siebie w gabinecie – opisuje ekspertka.
Dlaczego tak się dzieje? Specjalistka wyjaśnia, że na skórze głowy tworzy się „skorupa”, która powstaje na skutek niektórych składników znajdujących się w szamponach. W konsekwencji powstała na skórze warstwa zaczyna odpadać i pojawia się łuska.
Jak pozbyć się łupieżu?
Skrzypczak przedstawiła także historię swojej klientki, która stosowała szampon przeciwłupieżowy. Niestety i w jej przypadku produkt nie zdał egzaminu. W jaki sposób trycholożka pomogła pacjentce?
U pacjentki wykonałam zabieg oczyszczająco-leczniczy. Tak jak się spodziewałam, po pierwszym zabiegu nie uda się całkiem usunąć tej grubej warstwy krystalizacji, keratynizacji. Na skórze głowy zrobiła się pewnego rodzaju skorupa. Za nami już pierwszy krok, pacjentka ma wdrożoną pielęgnację domową, po zabiegu poczuła „lekką głowę” – opisuje.
Ekspert Kosmetyczny dodaje, że jej pacjentkę czekają jeszcze tygodnie leczenia. Prowadzą one jednak do wyleczenia problemu, a nie jego ukrycia na chwilę.
Na początku może być gorzej, ale musi tak być, by było lepiej. Trychologia kosmetyczna skupia się na tym, by problem zniwelować a nie go zamaskować.
Ale już niedługo pacjentka będzie się cieszyć normalną skórą, komfortem, przez co z pewnością poprawi się jej jakość życia – tłumaczy.
Dla osób, które zmagają się z łupieżem, świądem czy łojotokiem to wstydliwy problem, który znacząco wpływa na komfort ich życia. Przy schorzeniach skóry głowy warto więc udać się do specjalisty, który wdroży odpowiednie leczenie.
Skóra głowy dla wielu to wstydliwy problem. Często pacjenci się zawstydzają, kiedy pokazuję, ile łoju zostaje na szkle kamery, lub gdy mówię jak ” tu pięknie zaczopowane”. Dla niektórych to obraz nieprzyjemny, ale dla mnie to normalne – dodaje ekspert.
Ekspert Kosmetyczny
Za profilem Ekspert Kosmetyczny kryje się kosmetolożka i tycholożka Joanna Skrzypczak? Jej profil na Instagramie obecnie obserwuje już ponad 18 tys. internautów. W czym tkwi sukces kosmetolożki? Specjalistka chętnie dzieli się swoją wiedzą, szczególnie dotyczącą trądziku i pielęgnacji skóry. Każdy jej post napisany jest zrozumiałym dla użytkownika językiem, a podejmowane przez nią tematy – są „na topie”.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Zobacz także
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.
Podoba Ci się ten artykuł?
Tak
Nie
Powiązane tematy:
Polecamy

07.02.2021
„Nawet bardzo wprawieni w czytaniu składów odbiorcy mogą dać się złapać”. Dziewczyny z Piggypeg o (nie)etycznej reklamie kosmetyków

17.01.2021
Siwa przed trzydziestką. „Nie zamierzam robić z siebie pajaca. Tak bym się czuła, gdybym szła na kompromisy odnośnie tego, co można robić ze swoim ciałem”

19.12.2020
Swędzi cię głowa, masz łupież lub wiecznie tłuste włosy? W HelloNoShame o „wstydliwych” przypadłościach związanych z włosami rozmawiamy z trycholog Magdaleną Kanią

17.11.2020