Przejdź do treści

Szampon przeciwłupieżowy nie pomaga? Dlaczego po jego odstawieniu łupież wraca? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny

Kobieta w kręconych włosach
Szampon przeciwłupieżowy nie pomaga? Po jego odstawieniu łupież wraca? Trycholożka wyjaśnia, dlaczego tak się dzieje/ Pexels, fot. Sinitta Leunen
Podoba Ci
się ten artykuł?
Podoba Ci
się ten artykuł?

Używasz szamponu przeciwłupieżowego i nie widzisz efektów? Być może po jego odstawieniu zauważyłaś, że problem wrócił? Joanna Skrzypczak, znana w mediach społecznościowych jako Ekspert Kosmetyczny, tłumaczy, co jest tego powodem.

Szampon łupieżowy ukrywa problem?

Joanna Skrzypczak na swoim profilu na Instagramie poruszyła problem nawracającego łupieżu.  Jak dodaje, szampon przeciwłupieżowy nie leczy, a jedynie ukrywa problem.

Wielokrotnie słyszałam od trychologów, że (szampon przeciwłupieżowy – dop. red.) „robi masakrę ze skórą głowy”, jednak niedawno miałam okazję zobaczyć to pod trichoskopem u siebie w gabinecie – opisuje ekspertka.

Dlaczego tak się dzieje? Specjalistka wyjaśnia, że na skórze głowy tworzy się „skorupa”, która powstaje na skutek niektórych składników znajdujących się w szamponach. W konsekwencji powstała na skórze warstwa zaczyna odpadać i pojawia się łuska.

Jak pozbyć się łupieżu?

Skrzypczak przedstawiła także historię swojej klientki, która stosowała szampon przeciwłupieżowy. Niestety i w jej przypadku produkt nie zdał egzaminu. W jaki sposób trycholożka pomogła pacjentce?

U pacjentki wykonałam zabieg oczyszczająco-leczniczy. Tak jak się spodziewałam, po pierwszym zabiegu nie uda się całkiem usunąć tej grubej warstwy krystalizacji, keratynizacji. Na skórze głowy zrobiła się pewnego rodzaju skorupa. Za nami już pierwszy krok, pacjentka ma wdrożoną pielęgnację domową, po zabiegu poczuła „lekką głowę” – opisuje.

Ekspert Kosmetyczny dodaje, że jej pacjentkę czekają jeszcze tygodnie leczenia. Prowadzą one jednak do wyleczenia problemu, a nie jego ukrycia na chwilę.

Na początku może być gorzej, ale musi tak być, by było lepiej. Trychologia kosmetyczna skupia się na tym, by problem zniwelować a nie go zamaskować.

Ale już niedługo pacjentka będzie się cieszyć normalną skórą, komfortem, przez co z pewnością poprawi się jej jakość życia – tłumaczy.

Dla osób, które zmagają się z łupieżem, świądem czy łojotokiem to wstydliwy problem, który znacząco wpływa na komfort ich życia. Przy schorzeniach skóry głowy warto więc udać się do specjalisty, który wdroży odpowiednie leczenie.

Skóra głowy dla wielu to wstydliwy problem. Często pacjenci się zawstydzają, kiedy pokazuję, ile łoju zostaje na szkle kamery, lub gdy mówię jak ” tu pięknie zaczopowane”. Dla niektórych to obraz nieprzyjemny, ale dla mnie to normalne – dodaje ekspert.

Dlaczego włosy śmierdzą? Wyjaśnia Ekspert Kosmetyczny

Ekspert Kosmetyczny

Za profilem Ekspert Kosmetyczny kryje się kosmetolożka i tycholożka Joanna Skrzypczak? Jej profil na Instagramie obecnie obserwuje już  ponad 18 tys. internautów. W czym tkwi sukces kosmetolożki? Specjalistka chętnie dzieli się swoją wiedzą, szczególnie dotyczącą trądziku i pielęgnacji skóry. Każdy jej post napisany jest zrozumiałym dla użytkownika językiem, a podejmowane przez nią tematy – są „na topie”.

Do wyświetlenia tego materiału z zewnętrznego serwisu (Instagram, Facebook, YouTube, itp.) wymagana jest zgoda na pliki cookie.Zmień ustawieniaRozwiń

Zobacz także

Podoba Ci się ten artykuł?

Powiązane tematy:

i
Treści zawarte w serwisie mają wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowią porady lekarskiej. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem.