Odkurzacz do twarzy – opinie. Jaki wybrać? Jak używać?
Odkurzacz do twarzy, znany też jako „odkurzacz na wągry” czy też „maszynka do wągrów” to urządzenie, które przeznaczone jest do pozbywania się zaskórników. Można go wykorzystać w ramach domowego czyszczenia twarzy. Czy warto jednak to robić? Jaki odkurzacz do wągrów wybrać? I jak go używać? W tym artykule znajdziesz odpowiedź.
Odkurzacz do twarzy – co to jest?
Odkurzacz do zaskórników to dość małe urządzenie, które zasysa powietrze oraz powierzchnię, do której się go przyłoży. Dzięki temu jest ono w stanie wyciągać wągry z twarzy. Treść zawarta w porach skóry trafia wówczas do niewielkiego zbiornika, stanowiącego jeden z elementów urządzenia. Mówi się, że najlepsze modele potrafią pozbywać się 80 proc. z nich.
Czy odkurzacz do wągrów jest bezpieczny?
Efekty, które obiecują nam producenci urządzeń, wydają się kuszące. Czy jednak jest to sprzęt dla każdego? Jak twierdzą dermatolodzy, raczej powinny uważać na nie osoby z cerą mocno przesuszoną. Nie wiadomo bowiem, czy nie wpływa ono przypadkiem na zaognienie istniejących zmian.
Zakup urządzenia powinny również rozważyć osoby z cerą naczynkową i skłonną do siniaków, ponieważ ten typ skóry jest – po prostu – zbyt delikatny. Urządzenie do usuwania zaskórników zdecydowanie najlepiej sprawdzi się u posiadaczek cery tłustej i mieszanej. Warto również zaznaczyć, że sprzęt nie jest przeznaczony do usuwania resztek makijażu.
Co więcej, jeżeli zamawiasz odkurzacz do zaskórników z zagranicznego, mało znanego sklepu, nie wiesz do końca, jak został wykonany, w jakich warunkach był przechowywany i czy został wyjałowiony. To wszystko sprawia, że zamiast genialnego rezultatu, obiecywanego w reklamach, możesz otrzymać potężną dawkę bakterii. Dlatego należy dokonywać jego zakupu jedynie w sprawdzonych źródłach.
Odkurzacz do porów – jak się przygotować do oczyszczenia? Jak z niego korzystać?
Aby urządzenie do wągrów zadziałało, należy przygotować wcześniej skórę w odpowiedni sposób. Powinna być ona nawilżona i rozpulchniona. Dzięki temu pory będą rozszerzone, co z kolei sprawi, że łatwiej je będzie wyczyścić. W tym celu zalecamy wykonanie „parówki”. Oznacza to, że powinnaś wystawić twarz na działanie wilgoci i ciepła. Najlepiej zrobić to, korzystając z wapozonu. Nie masz go? Nic straconego: wystarczy, że użyjesz w tym celu wilgotny ręcznik lub skorzystasz z ciepłego prysznica.
Jeśli odpowiednio przygotujesz twarz, odkurzacz do wągrów powinien prawidłowo zadziałać. Następnie należy przyłożyć końcówkę urządzenia do każdego z porów, które urządzenie powinno oczyścić. Na końcu dokładnie umyj sprzęt i zdezynfekuj jego końcówkę. To bardzo ważne, aby następnym razem nie stała Ci się krzywda.
Odkurzacz do wągrów – opinie
Warto dodać, że opinie internautek o odkurzaczu do wągrów są bardzo różne. Zdaniem wielu użytkowniczek działa on fantastycznie i nie muszą dzięki niemu chodzić na zabiegi do kosmetyczki. Inne twierdzą z kolei, że to zwykła strata pieniędzy i urządzenie jest zdecydowanie przereklamowane. Co więcej, można znaleźć w Internecie opinie wskazujące na to, że sprzęt pogarsza stan cery i powoduje powstanie drobnych ranek. Z kolei zdaniem kosmetologów i dermatologów, nawet jeśli wykonasz tzw. „parówkę” w domu, skóra nie będzie tak dobrze przygotowana do zabiegu jak w gabinetach kosmetycznych czy dermatologicznych.
Odkurzacz do wągrów – jaki wybrać?
Przy wyborze odkurzacza do wągrów weź pod uwagę następujące parametry.
- Liczba końcówek – do tego typu urządzeń zwykle dołączonych jest sporo końcówek, które znacznie zwiększają funkcjonalność sprzętu i pozwalają kompleksowo zadbać o cerę. Przykładowo, przeznaczone są one np. do masażu całej twarzy lub kącików ust, a także do złuszczania.
- Liczba funkcji – w urządzeniach tego typu zazwyczaj znajdziesz takie dodatkowe funkcje, jak np. chłodny i gorący kompres, a także fototerapia (z udziałem światła czerwonego, niebieskiego lub zielonego), która stymuluje proces wytwarzania kolagenu w skórze, rozjaśnia przebarwienia oraz eliminuje sporą liczbę bakterii.
- Liczba programów – ten aspekt jest istotny z tego względu na to, że różne programy cechują się różną siłą ssania. W urządzeniu tego typu powinno znajdować się przynajmniej 6 różnych programów.
- Rodzaj zasilania – tu dużo zależy od osobistych upodobań. Na rynku można dostać zarówno odkurzacze zasilane na baterie, jak i te, które trzeba ładować.
Źródła:
https://healthcare.utah.edu/healthfeed/postings/2017/06/pore-vacuum.php
Polecamy
Piotr Gaca o tym, jak został mistrzem kobido. „W piątek złożyłem wypowiedzenie w banku, a w poniedziałek zaczął się nowy rozdział w moim życiu”
Skinimalism: prostota pielęgnacji zamiast skomplikowanej rutyny
Skin flooding – zrób to swojej skórze, a nie pożałujesz. „Po tę metodę może sięgnąć każdy” – przekonuje dermatolożka Ivana Stanković
Lekarka pokazała, jak wygląda brzuch po porodzie. „To jest zupełnie NORMALNE. Tak ma być”
się ten artykuł?